Acur: Bu acı hadiselerin sorumlusu iktidardır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomideki kötü gidişat kira fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Ülke genelindeki kira fiyatlarında ciddi bir artış var. Artışın en fazla olduğu şehirlerden birisi de Kocaeli.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kocaeli Başkanı Nusret Acur, “İktidarın batırdığı ekonominin acı sonuçlarına hemen her gün tanık olmaktayız. Ne yazık ki kötü ekonomi ortaya büyük sosyal sorunlar çıkarmaktadır. Enflasyona bağlı olarak artan kira fiyatları halkımız çaresiz bırakmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde yaşanan acı hadiselerin sayıları artacaktır.

Ülkemizin birçok yerinde artan kira fiyatları nedeniyle yaşanan intihar girişimlerine İzmit’te bir yenisi eklenmiştir. Son olarak Kaymakamlık binasının çatısına çıkan bir vatandaş, kirasının 4 bin liradan 9 bin liraya çıktığını ifade etmiştir. Neyse ki vatandaşımız polis ekiplerimiz tarafından ikna edilmiştir.

Peki, ekonominin böyle gittiği sürece bu vakaların artarak sürmeyeceğinin garantisini kim verebilir. Artan maliyetler ve yabancılara mülk satışlarının ardından 5-6 kat yükselen ev fiyatları, buna bağlı olarak artan kira fiyatları ve sonuç olarak büyük bir çaresizlik girdabında boğulan halkımız…

Kötü ekonomi yönetiminin ardından batan ekonomiyi düzlüğe çıkarmak için elini halkın cebine atan iktidar, kemer sıkma adı altında halkı daha da fakirleştirirken, bizler en yüksek sesle, yaşanan bu acı hadiselerin tek sorumlusunun iktidar olduğunu kamuoyuna duyurmak isteriz.” dedi.

Acur: Bu acı hadiselerin sorumlusu iktidardır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!