Başkan ATMACA : Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz

Image
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmara Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİAD) Ekim ayı Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleşti.
İstiklal mücadelesinde, canlarını bu toprakları vatan yapmak uğruna feda eden tüm kahramanların ruhu için yapılan saygı duruşı ve dualardan sonra bir konuşma yapan MAGİAD Genel Başkanı Erhan ATMACA, “İman gücüyle 236 kiloluk mermiyi sırtlayan Seyit Onbaşı’nın, kağnılarda cepheye mermi taşıyan ve bu uğurda donarak şehit olan Şerife Bacı’nın, çocuk yaşta savaşa girerek “Onbaşı” unvanı alan Nezahat Onbaşı’nın, Fransız askerine erzak taşıyan 150 araçlık düşman konvoyunu bozguna uğratan Şahin Bey’in, İstiklal Mücadelesini başlatan ve zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bu vatan için gözünü kırpmadan canını feda eden binlerce isimsiz kahramanın bize armağan ettiği Cumhuriyetin 100. Yılı kutlu olsun” temennisinde bulundu
“Cumhuriyetin kuruluş felsefesi ve temel değerleri, emanet ettiği genç evlatların yani bizlerin ve çocuklarımızın elinde daima yükselecek ve sonsuza kadar yaşayacaktır. Cumhuriyete yöneltilen tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmenin tek yolu milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak tek bilek, tek yürek olmaktan geçmektedir” şeklinde konuşan Başkan ATMACA, “İkinci yüzyılımıza girerken ilk günkü coşku ve umut bizimle olsun” dedi.

Türk milletinin bin yılları aşan tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesinin cumhuriyetin ilanı ile sekteye uğramadan taçlandığını hatırlatan Başkan Atmaca, “Ecdadımızn Ulu Önder Atatrük’ün önderliğinde tam Bağımsızlık düşüncesi ile inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. İstiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunu ilk günkü heyecanla koruyup gelecek neslimize aktarmalıyız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. 100. yıl yolunda Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.
Gazze’de yaşanan insanlık dışı katliamı, işlenen savaş suçunu da kınayan Başkan Atmaca, “Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimlerini destekliyor, bu katliamın ve insanlık suçunun biran önce durdurulmasını istiyoruz! Çoluk çocuk demeden işlenen bu vahşetin biran önce son bulmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyoruz” diye ifade etti.
Başkan ATMACA’nın konuşmasından sonra gündemdeki konular tek tek değerlendirilerek karara bağlandı.

Atmaca
Başkan ATMACA : Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Milletin Kürsüsü | Sesinize Ses Olmak İçin Sokaklarda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!