Bu mu Sizin Mutlu Şehriniz?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Büyüksehir Belediyesi UKOME toplantısında Kocaeli yeni zamlara güne başladı. Toplumun bir çok kesiminden zamlara tepki gelirken CHP Kocaeli İl Başkan vekili Baran Aydın’da zamlara tepki göstererek “Bu mu sizin mutlu şehriniz?” diye sordu.

Bu sabah UKOME tarafından açıklanan toplu taşıma ücretlerine düzenlenen yeni zamların ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Siyasi partilerin gündeminde olan ulaşım zammına bir tepki de CHP Kocaeli İl Başkan vekili Baran Aydın’dan geldi.

Baran Ayrın yaptığı açıklama da; 

İktidarın yanlış ekonomi politikalarının faturasını ne yazık ki yine halka ödetmeye, kaşık ile verdiklerini kepçe ile geri almaya devam ediyorlar. 
Neredeyse her gün bir yenisi yapılan zamların artık haber değeri bile yok, vatandaşı adeta hissizleştiriler. 
Son olarak toplu taşıma ücretlerine yüzde 63 oranında zam yapıldı. Tramvay ücretlerine yüzde 69 zam yapıldı. Tam tramvay 6 buçuk TL’ten 11 TL oldu. Toplu taşımalar 8 TL’den 13 TL’ye yükseldi. Taksimetrede kısa mesafe 40 TL’den 66 TL’ye, Vapur ise 9.5 TL’den 15 TL’ye yükseldi.
Böylesi fahiş zamların anlamı insanları eve hapsetmek ya da çalışanların maaşlarına ortak olmak değil de nedir?
Geçtiğimiz günlerde 65 yaş üstü vatandaşlarımızın toplu taşımadan ücretsiz faydalanması uygulamasına son verilmişti. Emekliye evinden çıkıp bir çay içmeyi, sosyalleşmeyi dahi çok görüyorlar. Asgari ücretle geçinen dört kişilik bir ailenin şehir içinde seyahat etmesi dahi lüks haline geldi.  Mutlu Sehir Kocaeli diye yola çıkanlar, Dirençli Şehir Kocaeli diye slogan atanlar insanlarda ne gülecek ne direnecek hal bıraktılar.

Bu mu Sizin Mutlu Şehriniz?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!