GEBZE KİTAP FUARI HAYATİ İNANÇ SÖYLEŞİSİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayati İnanç Gebzelilerle Buluştu

2. Gebze Kitap Fuarı kapsamında Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferans ve söyleşiler devam ediyor. Program kapsamında edebiyatın sevilen kalemlerinden Hayati İnanç Gebzelilerle buluştu.

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Gebze Kitap Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 29 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında 15 Temmuz Kent Meydanı’nda kurulan fuar alanında kitapseverleri ağırlayan Gebze Kitap Fuarı kapsamında Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferans ve söyleşiler de hız kesmeden devam ediyor. Program kapsamında edebiyatın sevilen kalemlerinden Hayati İnanç dün akşam Gebzelilerle buluştu. Programda kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, edebiyatın önemine vurgu yaptığı selamlama konuşmasında, “İkincisini başlattığımız kitap fuarımızın yaz aylarında sizleri buluşturduğumuz ve onun kapsamında yürütülen etkinliklerden birini yaşayacağız.

SÖZÜN USTASI HAYATİ İNANÇ

Sözün ustası olarak anlatıldığı zaman bazen nüktedanlık bazen engin düşünmeye daldırarak bunu anlatan en iyi örneklerden birisi Hayati Hocamız. Güzel Türkçemizi ve Osmanlıcamızı karşılaştırarak aktaran Hayati Hocamıza toplumun ferasetini ve basiretini geliştirmesinden dolayı ben kendisine teşekkür ediyorum. 400 yıl önce yazılan eserleri okuduğumuzda bizim de anlamamız lazım. Bu bağı kuracak köprülerden biri olarak vazife yapan Hayati Hocamıza da ben ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Büyükgöz konuşma sonrası Hayati İnanç’a hediyesini takdim etti. Gebzeliler ile hayata dair anekdotlarını ve sevilen şiirlerini paylaşan Hayati İnanç, program bitiminde sevenleri ile fotoğraf çektirerek kitaplarını imzaladı. 

GEBZE KİTAP FUARI HAYATİ İNANÇ SÖYLEŞİSİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!