Gebze Millet Bahçesi’ne Millet Cami yapılacak

featured
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GEBZE MİLLET BAHÇESİ'NE İNŞA EDİLECEK MİLLET CAMİ İÇİN HUMMALI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR. 20 BİN METREKARE ALANDA CAMİNİN TEMEL KAZISI YAPILIYOR. (MERT GÜRENÇ/KOCAELİ-İHA) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Millet Bahçesi'ne inşa edilecek Millet Cami için hummalı bir çalışma yürütüyor. 20 bin metrekare alanda caminin temel kazısı yapılıyor.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Millet Bahçesi’ne inşa edilecek Millet Cami için hummalı bir çalışma yürütüyor. 20 bin metrekare alanda caminin temel kazısı yapılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Millet Bahçesi’nde yapılması planlanan Millet Cami için temel hafriyat kazısı gerçekleştiriyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı hızla süren Gebze Millet Bahçesi, pek çok sosyal donatıların dışında Türkiye’nin en büyük camilerinden birini içinde bulunduracak. Büyükşehir ekipleri, caminin yapımına katkıda bulunarak hafriyat kazısı desteği veriyor.
Toplam inşaat alanı yaklaşık 50 bin metrekare olan cami, Türkiye’nin en büyük ibadethanelerinden biri olma özelliğini taşıyacak. Millet bahçesinin en üst zirvesine yapılacak cami, 6 minareli ve 3 şerefeli olacak. Projede Selimiye Camisi’nin mimarisi esas alınacak. Gebze Millet Cami’de aynı anda 30 bin kişi namaz kılabilecek.

Gebze Millet Bahçesi’ne Millet Cami yapılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!