Gebze’li hanımlardan depremzede ailelere iftar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gebze Güzeller mahallesinde ikamet eden bir grup bayan asrın felaketi deprem sırasında evsiz kalıp bölgemize gelen ailelerle iftar sofrasında buluştu. Sorumluluk bilinciyle bir araya gelip, kendi eş, dost ve akrabalarını da bu hayır işine ortak eden Gebze Güzeller mahallesindeki ev hanımları; İlknur Boztepe, Meral Sütçü, Elif Duran, Seçgül Uzunoğlu, Ferda Akın ve el birliği yardım ekibi olarak depremzede ailelere geldikleri günden kol kanat gerdiler. Gebze Rüyam 1 Düğün Salonu’nda gerçekleşen iftar programına katılan depremzede aileler de kendilerine yardımcı olan ailelere teşekkür ettiler.


Kuran tilaveti ile başlayan programda gerçekleşen iftar yemeğinden sonra hayırsever aileler adına bir konuşma yapan İlknur Boztepe, ”Bizler Gebze Güzeller mahallesi ndeki ev hanımları olarak ilgilendiğimiz depremzede ailelerimizle iftar programında buluşmak istedik. Bu organizasyonda bizlere maddi manevi destek veren başta Rüyam 1 düğün salonu sahibi Bülent bey, Altınaş Yemek Şirketine, Aydınsu, Tatlıcı Ramazan abiye ve bizlere maddi manevi destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Amacımız farkındalık yaratmaktı. İnsanın isteyince neler yapabileceğinin göstergesiydi bir organizasyon. BU çalışmaların örnek olmasını, depremzede ailelere desteklerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.


İlgilendikleri ailelerin barınma, eşya ve gıda ihtiyaçlarının hepsini sağlamaya çalıştıklarını belirten İlknur Boztepe, “Biz bir sorumluluk üstlendik ve depremzede ailelerimize burada kucak açtık. Çok mu zenginiz, hayır. Maddi gelirimiz çok mu iyi, hayır. Sıradan orta gelirli aileleriz. Tanıdıklarımızı ve akrabalarımız sayesinde ailelerimizin eksiklerini giderdik, gidermeye de devam edeceğiz Allah’ın izniyle” şeklinde konuştu.
İlahiler eşliğinde devam eden iftar programında depremzede çocuklar da gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

Gebze’li hanımlardan depremzede ailelere iftar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!