Gebzeli seçmen milletvekili adaylarını tanımıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçime sayılı günler kala Milletin Kürsüsü önemli bir sosyal araştırmaya imza attı. Gebze’nin çeşitli bölgelerinde sokağın nabzını tutan Milletin Kürsüsü muhabirleri vatandaşa Kocaeli Milletvekili adaylarını ve kime oy vereceklerini sordu. Milletvekili adayları arasında CHP Milletvekili Adayı Nail Çiler öne çıkarken, diğer partilerin adayları pek fazla tanınmazken, vatandaşın daha çok adaya değil partiye oy verdiği gözlemlendi. Cumhurbaşkanı seçiminde ise Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı adayı arasında kıran kırana rekabet devam ediyor.
Yaptığımız araştırma sonucunda Cumhurbaşkanı adayları arasında bariz bir fark gözükmezken, Kocaeli Milletvekili adaylarının seçime çok az zaman kala çalışmalarına hız vermesi gerektiği ortaya çıktı. Özellikle de Kocaeli lobisinin Gebze bölgesini adeta yok saymasının sonucunda bölge halkı Milletvekili adaylarını doğal olarak tanımadığı ortaya çıktı. Bugüne kadar Gebze’nin hiçbir mahallesini bilmeyen Kocaeli merkezden aday gösterilenlerin 20 günde yapabilecekleri pek fazla bir şey de yok.

Yaptığımız araştırmada 4. Sıra CHP Milletvekili adayı Nail Çiler dışında neredeyse hiçbir Milletvekili adayının kimse tarafından tanınmaması halk nezdinde de karşılığının olmaması anlamına geliyor. Özellikle de AK Parti’de 2 dönemdir milletvekili olan Cemil Yaman’ın kimse tarafından tanınmaması adeta şok etkisi yaptı.
Gebze halkı milletvekili adaylarını tanımadığı için bu seçimde de adaya değil partiye oy vermek zorunda bırakıldı.

Gebzeli seçmen milletvekili adaylarını tanımıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!