Gebze’nin neden il olması gerektiğini mecliste bir bir anlattı

çiler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Gebze’nin neden il olması gerektiğini anlattı.

CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler TBMM Genel Kurulunda konuşarak Gebze’nin il olması gerektiğinin altını çizdi. Çiler’in konuşmasında şu ifadeler yer aldı: “Cumhuriyetin 100’üncü yılını içtenlikle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, en büyük bayram kutlu olsun” dedi. Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. yılında 100 il çıkışını hatırlatan Çiler, “Cumhuriyetin 100’üncü yılında, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ilk kez dile getirdiği, yeni yüzyılda yüz yıl olacaksa sanayinin devleştiği, farklı kültürlerin birleştiği, teknolojinin vücut bulduğu yer Gebze il olmayı en çok hak eden bölgedir. Neden? 10 tane organize sanayi bölgesi, 10 tane limanı, 4 tane teknoloji geliştirme bölgesi, 18 tasarım merkezi, 124 banka şubesi, 65 ilin toplamından fazla ihracat yapan, 70 ilin toplamı kadar vergi ödeyen, aynı zamanda günlük nüfusu 1,5 milyon olan, yerleşik nüfusu 900 bin olan bir yer ve Türkiye’de örneği olmayan yani yerleşik nüfustan çok çalışanı olduğu bir bölge” diyerek Gebze’nin il olması gerektiğini vurguladı.

Gebze’nin neden il olması gerektiğini mecliste bir bir anlattı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Milletin Kürsüsü | Sesinize Ses Olmak İçin Sokaklarda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!