Şerifalioğlu: Gebze’ye 100. yılda il olmak yakışır!

Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu
Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu, 100. yılda Gebze’ye il olmanın yakışacağını belirtti. Şerifalioğlu, Gebze’nin nüfus ve ekonomik açıdan büyüklüğüne vurgu yaptı.

Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu da 100. yılda Gebze'ye il olmanın yakışacağını vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin geçtiğimiz salı günü yaptığı “Yeni yüzyılda, 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür” çıkışı, yıllardır il olma hayaliyle tutuşan Gebze‘de büyük bir heyecan yarattı. Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu da 100. yılda Gebze‘ye il olmanın yakışacağını vurguladı.


GTO HEP MÜCADELE ETTİ


Şerifalioğlu konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı: “Bir önceki dönem oda başkanımız, Kocaeli Milletvekili Nail Çilerin Gebze’nin il olması için yaptığı çalışmalar ortada. Bizler de hem Gebze Ticaret Odası hem de bu kentte üreten iş insanları olarak Gebze‘nin il olması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Gebze’ye de il olmak yakışır.


KUŞKUNUZ OLMASIN


Bugün Gebze, il olması düşünülen 19 ilçeden nüfus olarak kat be kat büyük bir noktadadır. Bunun yanı sıra Gebze ürettiği katma değerle de sadece 19 ilçeden değil Türkiye‘deki birçok ilden büyüktür. Eğer il yapılacak bir ilçe varsa, kuşkusuz ilk sırada Gebze gelmelidir. Gebze Ticaret Odası olarak Gebze‘nin il yapılması için bundan önce nasıl bir mücadele verdiysek bundan sonra da aynı mücadeleyi sergileyeceğimizden kimse şüphe duymasın.”

Bunun yanı sıra Gebze ürettiği katma değerle de sadece 19 ilçeden değil Türkiye'deki birçok ilden büyüktür. Eğer il yapılacak bir ilçe varsa, kuşkusuz ilk sırada Gebze gelmelidir.

Editör Notu:

Bizde bu vesile ile değerli Gebze Ticaret Odası meclis başkanımız sayın Oğuz Şerifalioğlu‘nun beyanlarına can-ı gönülden katılıyor rahmetli Ahmet Pembegüllü gibi nice isimlerle başlayıp, verilen mücadelelerle, hak edilip kazanılmış bir statünün Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hasebi ile artık emanetin hak sahiplerine teslim zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Velhasıl-ı kelam bizler de Milletin Kürsüsü olarak Gebzemizin il olma idealini ve mücadelesini destekliyoruz.

Şerifalioğlu: Gebze’ye 100. yılda il olmak yakışır!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!