İş arayan ile işverenler fuarda buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Darıca Belediyesi, iş arayan ve işverenleri 2 gün boyunca devam edecek İstihdam Fuarı’nda bir araya getirdi. 

Darıca Belediyesi’nin ev sahipliğinde Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde dün açılışı yapılan fuara, Gebze İşkur, İMES Organize Sanayi Bölgesi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi ile kurum ve kuruluşlar destek verirken, 62 firma da personel alımı için stant açtı. Fuara gelenler iş imkanlarına bakarken, fuar bugün akşama kadar açık kalacak. 

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca ve Gebze’nin iş imkanlarının bulunduğu bir bölge olduğunu belirterek, “İstihdama yönelik de bir problemin olduğunu hissediyoruz. Sanayiciden de böyle bir talep vardı. İş arayanla işvereni buluşturduk. Güzel bir atmosfer oldu. Burada şöyle bir durum da var. Malum bölgemize deprem bölgesinden gelen depremzede vatandaşlarımızın da de iş arayışları var. Onlara da iş ortamları sunuyoruz. Onların deprem psikolojisini daha rahat atlatabileceği bir ortam sunmak adına hep beraber burada çalışıyoruz. İnsan kaynakları müdürlüğümüzün organize ettiği bir etkinlik” dedi. 

Yoğun talep olduğunu ifade eden Bıyık, “Talebin de yoğun olması, Hem iş arayanların hem de iş verenlerin yüzünün güldüğü bir ortam olması bizim için de çok büyük bir mutluluk sebebi. İş arayanlara da iş verenlere de hayırlı olsun. Biz bu istihdam fuarını ilk defa yaptık. Daha önce belediyemizde istihdam ofisini kurmuştuk. Daha önceden başka istihdam fuarlarına katılmıştık. Ancak Darıca’da Darıca Belediyesi’nin ev sahipliğinde istihdam fuarını ilk kez düzenliyoruz” diye konuştu. 

ÇAKMAK: İŞ ARAYANLAR FABRİKAYA DEĞİL, BURAYA GELSİN 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak ise, “Burası istihdam fuarı, iş arayan herkesin iş bulabileceği bir ortam. Özellikle biraz kabiliyeti olan yeteneği olan çalışma iradesi olan uzun vadede bu fuara davet ediyoruz. Bizim talebimiz iş arayanların fabrikalara gitmesi değil de bu fuara gelmesidir” dedi. 

İş arayan ile işverenler fuarda buluştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!