MHP’li Çay; “Gebze kabına sığmıyor, il olmayı hak ediyor”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Gebze İlçe Başkan Vekili Muhteren Çay, geçtiğimiz günlerde görevinden istifa ederek, 2023 seçimlerinde aday olacağını duyurmuştu. Çay’ın aday adaylığı Gebze ve Kocaeli kamuoyunda büyük yankı uyandırırken siyasi otoriteler Çay’ın bölgemiz için önemli bir isim olduğuna dair hem fikirler. MHP Milletvekili Aday Adayı Muhteren Çay, son günlerde çok konuşulan Gebze’nin il olması konusunda da elini taşın altına koyarak önemli açıklamalar yaptı.
MUTLAKA ARTIK İL OLMALIYIZ
“Artık bu 30 yıllık hikaye nihayete ersin” diyen başarılı siyasetçi Çay, “Gebze ve Gebze’den ayrılan ilçeler batı yakası olarak adlandırdığımız ilçemiz Rahmetli Turgut Özal‘ın döneminden beri il olma konusu gündemde nüfus, yüz ölçümü ve diğer il olma kriterlerine uygunilçemiz bu kriterler göz önünde bulundurulduğunda mutlaka artık il olmalıdır” dedi.
GEBZE ARTIK KABINA SIĞMIYOR
Sözlerine devam eden MHP’li isim “Batı yakasının en büyük arzusudur, ortada il olma kriterleri oluşmuş var ise bu hak edilmiş bir hakkın önüne geçmenin büyük bir haksızlık olduğunu düşünmekteyiz, 7/24 üreten istihdam oluşturan ihracatta ülkemize değerli bir katma değer sunan Gebze’nin ve Gebze’de yaşayanların STK ve meslek odalarının ne sebep ile olursa olsun kalkıp bir bazı evrak izin tescil vb şleri için İzmit’e gidip gelmeleri günlük iş ve hayat akışını da olumsuz etkilemektedir, evet Gebze artık kabına sığmıyor” şeklinde konuştu.
ÇÖZERSE DEVLET BAHÇELİ ÇÖZER
MHP’li Çay, “Gebze kamuoyu bunun farkında toplumun her kesimi bu konuyu dillendiriyor” derken “Bazıları bunu siyasette bir malzeme olarak da kullansa da bizler çözüm yolu aramak ile mükellefiz bu konuda siyasi partiler özellikle Cumhur ittifakının icradaki yetkisi sebebi ile meselenin çözümünde orada aranması gerektiğini düşünüyorum özellikle genel başkanımızın 2023 100. Yıl vizyonuna uygun olarak 100 il projesi aslında doğru adresi bize gösteriyor biz parti olarak Gebze ile ilgili neden il olmalı gerekçeleri ile ilgili bilgilendirmeyi genel merkeze yaptık kanaatimiz bu konuyu çözer ise yine Devlet Bey çözer buna inanıyoruz, bunun ile ilgili samimi olarak kamuoyu baskısı oluşturacak kişi ve kurumlar ile görüşüyoruz yakında sizler de göreceksiniz il olma meselesi Gebze’den bizim dışımızda sorumluluk sahibi çözümü düşünen kişiler tarafından genel merkezimiz ziyaretleri başlayacaktır, inşallah bu durumda bizlerde çözümün bir parçası olmanın mutluluğunu Gebze’nin hak ettiği yere gelmesinin gururunu hep beraber yaşarız” diyerek sözlerini tamamladı.

MHP’li Çay; “Gebze kabına sığmıyor, il olmayı hak ediyor”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!