PKK’nın kırsal alan yapılanmasına katılan Yeşil Sol Parti milletvekili adayı İstanbul’da yakalandı

featured
İSTANBUL'DA BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/KCK'YA YÖNELİK YÜRÜTÜLEN OPERASYONDA, BİR DÖNEM ÖRGÜTÜN KIRSAL ALAN YAPILANMASINA KATILAN VE PKK SAFLARINDA YER ALDIĞI BELİRLENEN YEŞİL SOL PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAYI AYTEN DÖNMEZ İSTANBUL'DA YAKALANDI. (SADIK KAHRAMAN/İSTANBUL-İHA) İstanbul'da bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen operasyonda, bir dönem örgütün kırsal alan yapılanmasına katılan ve PKK saflarında yer aldığı belirlenen Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ayten Dönmez İstanbul'da yakalandı.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da bölücü terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik yürütülen operasyonda, bir dönem örgütün kırsal alan yapılanmasına katılan ve PKK saflarında yer aldığı belirlenen Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ayten Dönmez İstanbul’da yakalandı.
Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturmaya dayanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü PKK/KCK-PYD’nin faaliyetlerine yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Yürütülen soruşturma çerçevesinde, söz konusu terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, hakkında geçmiş dönemde illegal yollarla yurtdışına çıkarak PKK/KCK’nın kırsal alan yapılanmasına katıldığı, siyasi/ideolojik veya silahlı eğitim aldıktan sonra yine illegal yollarla yurtiçine geldiği tespit edilen Ayten Dönmez’in İstanbul’da olduğu belirlendi. 14 Mayıs’ta yapılması planlanan 28. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde Yeşil Sol Parti adına Kocaeli’den 13. sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Dönmez’in izine Üsküdar’da rastlandı. Emniyet güçleri, Ayten Dönmez’i savcılık talimatıyla bu sabaha karşı Üsküdar ilçesinde bulunan ikamet adresine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı. Yakalanan Dönmez, İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildi. Kandil’in talimatı ile kurulduğu iddia edilen Yeşil Sol Parti’nin Kocaeli’den aday gösterdiği Dönmez’e yönelik yapılan sorgulamada “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” ve “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet” suçundan kaydı olduğu ortaya çıktı. Örgüt üyeliğinden gözaltına alınan Ayten Dönmez’in cep telefonuna da el konuldu. Ele geçen telefondaki incelemelerde, Dönmez’in PKK’nın kırsal kadrosunda çekildiği örgüt üyeleri ile fotoğrafı ortaya çıktı. PKK/KCK üyeliğinden gözaltına alınan Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ayten İstanbul’da TEM Şubedeki sorgusuna başlandı.

PKK’nın kırsal alan yapılanmasına katılan Yeşil Sol Parti milletvekili adayı İstanbul’da yakalandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!