Yunanistan’dan tarihi itiraf: İçler acısı haldeyiz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHA’lar, SİHA’lar, yerli ve milli konseptteki silahlar ve mühimmatlar. Bu alanda yapılan atılım tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Yunan basını da Türkiye’nin denizcilik alanında elde ettiği beceri ve niteliği kendi donanmasına göre değerlendiren bir haber yayımladı. Haberde; Türk donanmasının son dönemde elde ettiği atılıma değinilirken Yunan gemilerinin Türkiye karşısında içler acısı halde bulunduğu benzetmesi dikkat çekti.

Yunanistan’ın SL Press isimli haber sitesinde yer alan haberde; atılan her adımın Türkiye’nin ‘Mavi Vatan’ politikasını desteklediğinin vurgulanırken, “Yunan denizcilik alanındaki hareketsizliğin aksine Türkiye, gemi sektörünü etkileyici şekilde geliştirmeyi başardı” denildi. Türk donanmasında bulunan gemilerin imkan, kabiliyet, yaş ve teknolojik yeniliklerine de dikkat çekilirken, “Ankara, modern ve güçlü bir filonun Doğu Akdeniz’de silahlı kuvvetlerine güç katabileceğini biliyor” ifadeleri yer aldı.

“Durumumuz içler acısı”

Haberde; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilerleyen dönemde ülke yönetiminin başında olmaması halinde bile bu yatırımlar sayesinde Türkiye’nin deniz gücünün temellerinin atıldığı sağlam şekilde atıldığı vurgulanarak, “Yunan gemi inşa endüstrisi, herhangi bir görünür kurtuluş olmaksızın bocalıyor. Gerilemeye ve yok olmaya yol açan on yılların saçmalıklarıyla içinde yer aldığımız bu tablo gerçekten içler acısı bir durum” denildi. (Haber 7)

Yunanistan’dan tarihi itiraf: İçler acısı haldeyiz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin, doğru ve objektif habere daha hızlı ulaşın!